Pink životopis

3. května 2009 v 11:34 | janča

Pink


Datum narození: 08.09.1979
Místo narození: Doylestown, Pennsylvania, USA
Znamení: Panna

Pink se ve skutečnosti jmenuje Alecia Moore. Narodila se Jamesovi a Judy Moorovým. Zatímco vyrůstala ve Philadephii, její otec hrál na kytaru písně od Roberta Dylana a Dona McLeana, což sloužilo jako inspirace pro začátek její hudební kariéry. Mladá Pink si velmi zamilovala hudbu a pokud nemusela mluvit, tak raději zpívala. Ve třinácti letech se seznámila s populárním tanečníkem z Philly klubu, se kterým začala tancovat a zpívat s jeho rapovou kapelou "Schools of Thought".

Ve čtrnácti letech složila svou první píseň. Psaním písní vyjadřovala své pocity, které získávala během svého dětství a dospívání. Každý pátek večer navštěvovala klub Fever, kde zažila svých 5 minut slávy. Jeden pátek se v klubu zastavil obchodní zástupce z MCA Records, který hledal někoho, kdo by zaplnil místo v nové R&B - kapele. Písně Pink se mu velice zalíbili a tak jí nabídl, jestli by se nezúčastnila konkursu do skupiny s názvem Basic Instinct. Basic Instinct byl však pro Pink jen přechodná záležitost. Další skupina, kde se Pink objevila, byla Choice. Ani do této skupiny však Pink nezapadla. Jednoho dne se Pink zeptal Darryl Simmons, zda by pro něj něco nenapsala. Ona souhlasila a tím začala její vlastní kariéra.

Její debutové album "Can't Take Me Home" vytvořila na jaře roku 2000. Hned po uvedení se album stalo velmi oblíbené a získalo si samou chválu. První singl "There You Go" se ihned po uvedení dostal do TOP 40 nejhranějších singlů v USA. Druhý singl "Most Girls", slavil stejné úspěchy jako jeho předchůdce, jestli ne více.
Její druhé album s názvem "Missundaztood" vydala v roce 2001. Odtud pochází velký hit "Get the party started," který dostal cenu Grammy. V roce 2004 vydává Pink další album s názvem "Try this." Tohle album se však tolik neuchytilo. Na toto CD navázalo turné po celé Evropě (Try this tour 2004), kde poprvé navštívila také Českou republiku a své české fanoušky podstila v Sazce Areně.

Poté si Pink dala delší pauzu a zničeho nic oznámila že se bude vdávat se svým přítelem Careyem Hartem vdávat. Jako pár však byli velmi chaotičtí a stále se rozcházeli. Nakonec Pink požádala Careyho o ruku a Hart nabídku příjmul. 7. ledna 2006 se pak na kostarické pláži uskutečnila svatba. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama